icon callus טלפון מוקד ארצי: 03-5743734

כניסה לאיזור האישי

התחבר לאיזור האישי שלך

  • שכחתם סיסמא?
innerPage kids

חשבון ומתמטיקה

חשבון ומתמטיקה

אם הילד שלך לומד חשבון או מתמטיקה כבר הרבה זמן באמצעות הוראה מתקנת או אצל מורים פרטיים, ועדיין לא ממש מצליח במבחנים....כדאי שתדע מדוע. הסיבה הבסיסית הראשונה לאי ההצלחה שלו היא מילים וסימנים שהוא לא באמת מבין.

שאל את ילדך, וגם את עצמך, מה פירוש המילה מספר, מה ההבדל בין מספר לספרה, כמה משבצות במחברת חשבון זה סנטימטר, כמה זה בערך מטר, מה זה אומר מעלה בזווית, מה זה מצולע, מה זה אחוז, מה זה מכנה, מה זה סכום, ומה זה הפרש או מנה....האם הילד שלך או אתה, יודעים להגדיר את המונחים הללו בצורה מדויקת?

ובכן, ככל שיש לילדך יותר מילים שהוא לא יודע את פירושן הנכון, כך יש לו, ויהיו לו, יותר קשיים בחשבון ומתמטיקה.

הנה דוגמא:

תלמיד מתחיל ללמוד בכיתה ז' אלגברה, אבל אף אחד לא מסביר לו מה פירוש המילה 'אלגברה'. נסה אתה להגדיר את המונח 'אלגברה' בצורה מדויקת – האם אתה באמת יודע מה פירושו למרות שלמדת אלגברה? האם לילדך יהיה באמת חשק ללמוד אלגברה אם הוא לא מבין את מילת הנושא של המקצוע עצמו? סביר להניח שלא. ישנן הרבה מילים אחרות, הרבה יותר פשוטות שילדים שומעים כל הזמן ולא יודעים ממש מה הפירוש שלהן.

לימודי החשבון והמתמטיקה ב'תבונה' מתחילים בלימוד המילים והמונחים עצמם. לצורך כך בנינו בתבונה מילון מיוחד המותאם לילדים, אשר מסביר את כל המונחים בחשבון ומתמטיקה. לאחר שמבינים את המילים והמונחים אפשר להתקדם בבטחה ולהבין את כל השאר בקלות. 

בפועל, ישנן למעשה כמה סיבות מדויקות שיגרמו לכך שהילד שלך לא יאהב ללמוד חשבון ומתמטיקה:

א. הוא לא לא מבין את המילים והמונחים.

ב. הוא לומד ללא אמצעי המחשה - בבתי הספר מלמדים חשבון ומתמטיקה בצורה מופשטת וללא מספיק המחשה. בפועל, חשבון ומתמטיקה הם הנושאים שאפשר להמחיש מאוד בקלות. אפשר להמחיש חיבור וחיסור, אפשר להמחיש כפל וחילוק, אפשר להמחיש שברים ואפשר להמחיש אחוזים, משוואות, סדר פעולות חשבון ובכלל כל פעולה בחשבון אפשר להמחיש.

לימודי המתמטיקה בתבונה נעשים עם ערכות מיוחדות להמחשה. בעזרתן התלמיד בונה משוואות, בונה מצבים מתמטיים, פותר בעיות במתמטיקה ולמעשה הוא לומד להבין מתמטיקה והופך אותה למשהו אמיתי מהחיים.

ג. הוא דילג על שלבים.- חשבון ומתמטיקה, בדיוק כמו שפה, הם מקצוע מדורגים ואם הילד שלך לא מצליח להבין שלב כלשהו, יהיה לו קשה מאוד לעבור לשלב הבא. נכון להיום, לא מוודאים בבתי הספר שהתלמיד הבאמת הבין את השלב שהוא לומד בצורה מלאה, לפני שהוא ממשיך הלאה.

אם תלמיד קיבל 60 בחיבור וחיסור יהיה לו קשה מאוד לעבור לכפל ולהצליח בקלות. אם הוא לא מבין כפל היטב, יהיה לו קשה בשברים. אם הוא לא מצליח בשברים יהיה לו קשה באחוזים וכך הלאה.

כדי שילדך יצליח באמת במתמטיקה הוא צריך לדעת כל שלב בצורה מושלמת!

ד. הוא לא מתרגל מספיק - נוסף לכל הסיבות של העיל, בבתי הספר הילדים לא מתרגלים מספיק. חשבון ומתמטיקה, כמו כל דבר, חייבים לתרגל והרבה.

בשיעורי המתמטיקה בתבונה הילדים מתרגלים, מתרגלים ומתרגלים עד שהם יודעים לפתור תרגילים במהירות וללא שגיאות.

לפני שילדך יתחיל ללמוד בתבונה נערוך לו מבדק שיגלה היכן בדיוק התחיל הקושי הראשון שלו ואיזה פערים הוא צבר עד כה. לאחר מכן נבנה לו תכנית מדוייקת שמטרתה להשלים את הפערים מהנקודה הראשונה שבה הם התחילו. 

הכר את אדם בלנק - מורה פרטי לחשבון ומתמטיקה בתבונה

רוצה לעזור לילדך להצליח בחשבון ומתמטיקה?
מלא את פרטיך מטה ויועץ של תבונה לחינוך חדש ייצור עמך קשר.

אנא הזן שם פרטי
אנא הזן שם משפחה
אנא הזן טלפון מלא הולל קידומת
אנא הזן את עיר מגוריך

הורים מספרים...

אפרת, אמא של אופק מספרת על תכנית היגיון ותקשורת

quats up
אחרי תכנית היגיון ותקשורת אופק כבר חצי שנה ללא ריטלין. אני רואה שינוי לטובה גם ביחס בבית וגם בבית הספר. אין התפרצויות יותר, הוא מקשיב, חברים שלא רצו לשחק איתו אומרים שאופק השתנה ובשבוע שעבר הוא קיבל הצטיינות בכיתה.

אני ממליצה לכולם, אפרתquats down

רוצים לשמוע ממקור ראשון?

icon callus התקשרו אלי: 052-6044465

שאלות נפוצות


בחלק של שאלות נפוצות תוכל למצוא תשובה כמעט לכל שאלה שעולה לך בקשר לתבונה. סידרנו את השאלות לפי נושאים על מנת להקל עליך את החיפוש:

אימון והדרכת ילדים
אימון והדרכת הורים
הכשרת מאמנים לחינוך חדש
אימון והדרכת אנשי חינוך
שאלות כלליות

אתה מוזמן לשלוח לנו מייל עם כל שאלה נוספת שעולה לך אשר לא מצאת לה מענה לכתובת: tvuna@tvuna-online.co.il

מאמרים וטיפים


בחלק זה תוכל למצוא מאמרים וטיפים בעלי ערך רב. מאמרים אלה נכתבו ברובם על ידי מנהלי תבונה, אבירם היכל וגדי בן לביא, לאחר שנים של ניסיון ועבודה עם אלפי ילדים. תוכל לכתוב לאבירם וגדי פידבקים על מאמרים שקראת. הם ישמחו לשמוע ממך. 

בתבונה אנו מאמינים שצריך לחלוק עם אנשים כל ידע שיכול לעזור להם, ולא לשמור אותו כ"סוד מקצועי" בכספת פנימית כלשהי. אתה מוזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל מאמרים וטיפים ישירות למייל שלך באופן קבוע.

לחץ כאן לקריאת המאמרים והטיפים >

הירשם לרשימת התפוצה שלנו
צור איתנו קשר

icon callus מוקד ארצי: 03-5743734

icon contact info@tvuna-online.co.il

צור עימנו קשר
אנא מלא שם פרטי
אנא מלא שם משפחה
אנא מלא מספר טלפון כולל קידומת
אנא רשום את עיר מגוריך
Invalid Input

סיפורי הצלחה

Tal Simchon

"סיימתי את קורס 'תקשורת'. אני מרגישה גאה בעצמי ובאבא שבעזרתו סיימתי. באתי לקורס בגלל קשיים של קשב וריכוז. בקורס למדתי המון דברים חדשים שלא ידעתי. הקורס עזר לי ללמוד בקלות ולתקשר עם אנשים ברור, להיות מרוכזת ולהיות 'פה'. למדתי איך להשיג מענה לתקשורת שלי ולהתעלם מדברים שמעצבנים אותי. תודה רבה לתבונה." טל ש.

לעדויות נוספות לחץ כאן

כל הזכויות שמורות לתבונה - חינוך חדש בישראל 2022
הכרת תודה ניתנת לספרייה של ל. רון האברד על הרשות לשעתק קטעים מעבודותיו המוגנות בזכויות יוצרים.
עוצב על-ידי פרומו - עיצוב פרסום ויח"צ