icon callus טלפון מוקד ארצי: 1-700-500-447

כניסה לאיזור האישי

התחבר לאיזור האישי שלך

  • שכחתם סיסמא?
innerPage 03

מאמרים וטיפים

אצלנו כל ילד הוא סופרמן!

הורים רבים שלא מכירים את הפעילות שלנו בתבונה תוהים מה מיוחד בתבונה לעומת מקומות אחרים או טיפולים אחרים. אז הנה רק כמה דברים שיבהירו את העניין: 

1) אנחנו לא מטפלים בבעיות - אנחנו מגבירים יכולות ונותנים כלים

shutterstock 103738907

ובכן, רוב המטפלים למיניהם מנסים לטפל בבעיות של הילד שלך. אבל בשביל זה הם צריכים להחליט שלילד שלך יש בעיה. למרבה הצער הם גם גורמים לך להאמין בכך.

התפיסה שלנו היא שונה. אנחנו לא חושבים שלילד שלך יש בעיות. אנחנו יודעים שיש לו פוטנציאל גדול מאוד להצליח ואנחנו לא מטפלים בו. במקום לטפל בו אנחנו מלמדים אותו ונותנים לו כלים שמגבירים את היכולת שלו.

דוגמאות:

אם ילדך לא מצליח לשבת לאורך זמן ולהקשיב - מגבירים את היכולת שלו לשבת. יש תרגילים שמלמדים את זה.

אם הוא מתעצבן מכל דבר? מלמדים אותו איך לא להתעצבן, להיות נינוח יותר ומתרגלים אותו לשלוט בתגובות שלו כך שלא יהיה לו פתיל קצר.

אם הוא לא מצליח ללמוד לבד או שהוא מרחף בשיעורים? כנראה שהוא לא מבין כל כך טוב את החומר ולכן אנחנו משפרים את אוצר המילים שלו ומלמדים אותו איך לללמוד. כלי כל כך חשוב שלצערי עדיין לא מלמדים בבתי הספר.

2) אנחנו מכשירים גם את ההורים

אם אתה חושב שהילד שלך בעייתי, אני חייב לומר לך בצורה כנה וחברית - כנראה שהיה לו ממי ללמוד. הסביבה של הילד חשובה לא פחות מהכלים שהוא מקבל וכשאנחנו מדברים על הסביבה שלו אנחנו מדברים עליך. האם אתה סבלני, נינוח, לא צועק, יודע כיצד להשיג מילדך שיתוף פעולה בלי לבקש כל דבר 10 פעמים?

ובכן, בתבונה גם ההורים לומדים כלים. ההורה עובר את התהליך עם הילד. זה מחבר מאוד ומשפר את התקשורת בבית וגם נותן להורה יכולת חדשה לגדל את ילדיו כך שיהיו מאושרים ושמחים, פעילים ובטוחים בעצמם.

3) בלי תרופות

חינוך זה תהליך שבו לומדים ידע, מיומנויות וערכים. כל אדם יכול ללמוד ולהתפתח. גם הילד שלך. ולמעשה זה התפקיד שלך כהורה לדאוג לכך שהוא יתפתח, יתקדם ויצליח.

אפשר ללמוד איך לתקשר היטב עם אחרים, אפשר ללמוד איך להתנהג, אפשר ללמוד איך להצליח בלימודים, וכן, אפשר גם ללמוד להתרכז. כשלומדים את כל זה הביטחון העצמי עולה ותחושת הערך העצמי והמסוגלות עולה. כך מקבלים ילדים מאושרים.

אתה יכול לבחור להאמין לכל הרופאים והמומחים למיניהם שהכול כימי וצריך כדור. אבל האמת היא אחרת. האמת היא שאף כדור לא ילמד אותו באמת איך לומדים היטב, איך מתקשרים היטב או איך מצליחים ונהיים מאושרים. אם אתה חושב שהכדור מלמד אותו להצליח, נסה להפסיק לו את הכדור ליום אחד ותראה אם הוא למד משהו.

אני יודע שאני נכנס פה לויכוח הנצחי אבל האמת חייבת להיאמר - חברים - זו לא הדרך. הילדים שלנו צריכים חינוך ללא תרופות. חינוך שמכשיר אותם לחיים. לא חינוך ששם על הילדים תווית כי הם עדיין לא יודעים להתנהג או ללמוד, ונותן להם כדור.

בתבונה אנחנו מאמינים שכל ילד הוא סופרמן. ישות עצמאית וגדולה שצריך להכשיר אותה לחיים. אנחנו מאמינים בילדים, מביאים אותם להצלחות והישגים וגורמים להם להאמין בעצמם. לדעת שהם מסוגלים! ואנחנו יודעים לעשות את זה...זה הכול.

שלך,
אבירם היכל,
מייסד ומנכ"ל משותף

 

מתעניין בקורס? רוצה להתייעץ? מלא את פרטיך ויועץ של תבונה לחינוך חדש ייצור עמך קשר
אנא הזן שם פרטי
אנא הזן שם משפחה
אנא הזן טלפון מלא הולל קידומת
אנא הזן את עיר מגוריך

הורים מספרים...

אפרת, אמא של אופק מספרת על תכנית היגיון ותקשורת

quats up
אחרי תכנית היגיון ותקשורת אופק כבר חצי שנה ללא ריטלין. אני רואה שינוי לטובה גם ביחס בבית וגם בבית הספר. אין התפרצויות יותר, הוא מקשיב, חברים שלא רצו לשחק איתו אומרים שאופק השתנה ובשבוע שעבר הוא קיבל הצטיינות בכיתה.

אני ממליצה לכולם, אפרתquats down

רוצים לשמוע ממקור ראשון?

icon callus התקשרו אלי: 052-6044465

שאלות נפוצות


בחלק של שאלות נפוצות תוכל למצוא תשובה כמעט לכל שאלה שעולה לך בקשר לתבונה. סידרנו את השאלות לפי נושאים על מנת להקל עליך את החיפוש:

אימון והדרכת ילדים
אימון והדרכת הורים
הכשרת מאמנים לחינוך חדש
אימון והדרכת אנשי חינוך
שאלות כלליות

אתה מוזמן לשלוח לנו מייל עם כל שאלה נוספת שעולה לך אשר לא מצאת לה מענה לכתובת: tvuna@tvuna-online.co.il

מאמרים וטיפים


בחלק זה תוכל למצוא מאמרים וטיפים בעלי ערך רב. מאמרים אלה נכתבו ברובם על ידי מנהלי תבונה, אבירם היכל וגדי בן לביא, לאחר שנים של ניסיון ועבודה עם אלפי ילדים. תוכל לכתוב לאבירם וגדי פידבקים על מאמרים שקראת. הם ישמחו לשמוע ממך. 

בתבונה אנו מאמינים שצריך לחלוק עם אנשים כל ידע שיכול לעזור להם, ולא לשמור אותו כ"סוד מקצועי" בכספת פנימית כלשהי. אתה מוזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל מאמרים וטיפים ישירות למייל שלך באופן קבוע.

לחץ כאן לקריאת המאמרים והטיפים >

הירשם לרשימת התפוצה שלנו
צור איתנו קשר

icon callus מוקד ארצי: 1-700-500-447

icon contact tvuna@tvuna-online.co.il

צור עימנו קשר
אנא מלא שם פרטי
אנא מלא שם משפחה
אנא מלא מספר טלפון כולל קידומת
אנא רשום את עיר מגוריך
Invalid Input

סיפורי הצלחה

Tal Simchon

"סיימתי את קורס 'תקשורת'. אני מרגישה גאה בעצמי ובאבא שבעזרתו סיימתי. באתי לקורס בגלל קשיים של קשב וריכוז. בקורס למדתי המון דברים חדשים שלא ידעתי. הקורס עזר לי ללמוד בקלות ולתקשר עם אנשים ברור, להיות מרוכזת ולהיות 'פה'. למדתי איך להשיג מענה לתקשורת שלי ולהתעלם מדברים שמעצבנים אותי. תודה רבה לתבונה." טל ש.

לעדויות נוספות לחץ כאן

כל הזכויות שמורות לתבונה - חינוך חדש בישראל 2021
הכרת תודה ניתנת לספרייה של ל. רון האברד על הרשות לשעתק קטעים מעבודותיו המוגנות בזכויות יוצרים.
עוצב על-ידי פרומו - עיצוב פרסום ויח"צ