icon callus טלפון מוקד ארצי: 1-700-500-447

כניסה לאיזור האישי

התחבר לאיזור האישי שלך

  • שכחתם סיסמא?
innerPage 03

מאמרים וטיפים

הכלי החשוב ביותר בחיים

נתקלתי פעם בכתבה על סדר היום של נשיאינו לשעבר, מר שמעון פרס. הדבר היחיד שנחרט בזיכרוני מסדר יומו הוא החלק הראשון של היום: שמעון קם ב-4:30 בבוקר. שותה כוס מים עם לימון לניקוי רעלים ועושה מעט ספורט. לאחר מכן הוא מקדיש כשעתיים ללמידה. הוא לומד על מחקרים חדשים בעולם, קורא ספרות ולומד על העולם.

עד השעה 7:00 בבוקר, פחות או יותר השעה שאני פותח את העיניים, שמעון כבר למד במשך שעתיים משהו חדש על החיים ועל העולם בו אנו חיים. טוב נו, הוא עדיין סקרן, הוא רק בן 92.

זה היה רגע שבו הבנתי מדוע שמעון לעולם לא מזדקן. מדוע הוא נשאר צלול וחד.

להלן ההסבר: גוף האדם צריך אוכל כדי להתקיים. יום שאינך אוכל הוא יום של עינוי הגוף. יום שהגוף סובל ומצטמק. אבל כל אחד מאיתנו איננו רק גופו. כל אחד מאיתנו הוא תודעה, מודעות או נפש. ובדיוק כפי שהגוף צריך אוכל כדי להתקיים, כך גם הנפש. ומהו מזונה של הנפש? חכמה, ידע, הבנה. פעולת הלמידה היא הפעולה בעזרתה הנפש "אוכלת".

בדיוק כפי שיום ללא מזון הוא יום של עינוי הגוף, יום ללא למידה הוא יום של עינוי הנפש. כדי לחיות אתה מקדיש זמן לאכילה. אבל כדי לחיות היטב אתה צריך להקדיש זמן ללמידה. זאת הארוחה של הנפש או במילים אחרות זה הזמן שלך!

חשוב כמה יכול אדם להתפתח אם הוא מקדיש שעה בכל יום בחייו כדי ללמוד משהו חדש. מיומנות חדשה לגידול ילדים, כלים למקום העבודה שלך, ספר טוב עם חכמת חיים, קורס בישול, שחמט, נגינה או כל תחביב אחר, לימוד של שפה חדשה או כל דבר אחר שמתחבר עם מטרותיו.

החיים נראים שגרתיים ומשעממים למי שאינו לומד. אדם שאינו לומד משתעמם משום שכל יום נראה לו בדיוק כמו אתמול. מנגד, אדם שלומד מגלה בכל יום משהו חדש על החיים. החיים נראים לו שונים בכל יום ולכן הוא נלהב מהם.

יש אנשים שחושבים שלימודים נגמרים בבית הספר או באוניברסיטה ומעבר לזה אין צורך להמשיך וללמוד. הסיבה לכך היא שהכריחו אותם ללמוד דברים שהם לא רוצים ולא צריכים וגרוע מכך, בלי לבחור. סיבה נוספת היא גם צורת הלמידה. למידה בבית הספר תיאורטית מדי ואינה מעשית.

הדבר החשוב ביותר שבית הספר צריך לספק לתלמידיו הוא האהבה ללמידה ויכולת למידה עצמאית. רק כך יותר אנשים ימשיכו ללמוד כל הזמן. ילדים שאומרים לך שהם שונאים ללמוד (לאחר כמה שנים בבית ספר) מראים לך כמה אנחנו רחוקים מכך.

הכלי החשוב ביותר לחיים שאתה יכול לצייד את ילדך הוא שיטה מהנה ללמידה. שיטה שתלמד אותו כיצד ללמוד לבד. שיטה שתהפוך את הלמידה שלו למעניינת ומעשית. למידה שהיא הנאה.

ישנה שיטה כזו. היא חדשה, היא מיוחדת, היא שונה מכל מה שאתה מכיר. היא נמצאת בתבונה - חינוך חדש בישראל.

תלמד כיצד ללמוד. למד את ילדך כיצד ללמוד ומי ייתן ולעולם לא תישאר אותו הדבר.

באהבה,
אבירם היכל

מתעניין בקורס? רוצה להתייעץ? מלא את פרטיך ויועץ של תבונה לחינוך חדש ייצור עמך קשר
אנא הזן שם פרטי
אנא הזן שם משפחה
אנא הזן טלפון מלא הולל קידומת
אנא הזן את עיר מגוריך

הורים מספרים...

אפרת, אמא של אופק מספרת על תכנית היגיון ותקשורת

quats up
אחרי תכנית היגיון ותקשורת אופק כבר חצי שנה ללא ריטלין. אני רואה שינוי לטובה גם ביחס בבית וגם בבית הספר. אין התפרצויות יותר, הוא מקשיב, חברים שלא רצו לשחק איתו אומרים שאופק השתנה ובשבוע שעבר הוא קיבל הצטיינות בכיתה.

אני ממליצה לכולם, אפרתquats down

רוצים לשמוע ממקור ראשון?

icon callus התקשרו אלי: 052-6044465

שאלות נפוצות


בחלק של שאלות נפוצות תוכל למצוא תשובה כמעט לכל שאלה שעולה לך בקשר לתבונה. סידרנו את השאלות לפי נושאים על מנת להקל עליך את החיפוש:

אימון והדרכת ילדים
אימון והדרכת הורים
הכשרת מאמנים לחינוך חדש
אימון והדרכת אנשי חינוך
שאלות כלליות

אתה מוזמן לשלוח לנו מייל עם כל שאלה נוספת שעולה לך אשר לא מצאת לה מענה לכתובת: tvuna@tvuna-online.co.il

מאמרים וטיפים


בחלק זה תוכל למצוא מאמרים וטיפים בעלי ערך רב. מאמרים אלה נכתבו ברובם על ידי מנהלי תבונה, אבירם היכל וגדי בן לביא, לאחר שנים של ניסיון ועבודה עם אלפי ילדים. תוכל לכתוב לאבירם וגדי פידבקים על מאמרים שקראת. הם ישמחו לשמוע ממך. 

בתבונה אנו מאמינים שצריך לחלוק עם אנשים כל ידע שיכול לעזור להם, ולא לשמור אותו כ"סוד מקצועי" בכספת פנימית כלשהי. אתה מוזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל מאמרים וטיפים ישירות למייל שלך באופן קבוע.

לחץ כאן לקריאת המאמרים והטיפים >

הירשם לרשימת התפוצה שלנו
צור איתנו קשר

icon callus מוקד ארצי: 1-700-500-447

icon contact tvuna@tvuna-online.co.il

צור עימנו קשר
אנא מלא שם פרטי
אנא מלא שם משפחה
אנא מלא מספר טלפון כולל קידומת
אנא רשום את עיר מגוריך
Invalid Input

סיפורי הצלחה

Tal Simchon

"סיימתי את קורס 'תקשורת'. אני מרגישה גאה בעצמי ובאבא שבעזרתו סיימתי. באתי לקורס בגלל קשיים של קשב וריכוז. בקורס למדתי המון דברים חדשים שלא ידעתי. הקורס עזר לי ללמוד בקלות ולתקשר עם אנשים ברור, להיות מרוכזת ולהיות 'פה'. למדתי איך להשיג מענה לתקשורת שלי ולהתעלם מדברים שמעצבנים אותי. תודה רבה לתבונה." טל ש.

לעדויות נוספות לחץ כאן

כל הזכויות שמורות לתבונה - חינוך חדש בישראל 2021
הכרת תודה ניתנת לספרייה של ל. רון האברד על הרשות לשעתק קטעים מעבודותיו המוגנות בזכויות יוצרים.
עוצב על-ידי פרומו - עיצוב פרסום ויח"צ