icon callus טלפון מוקד ארצי: 03-5743734

כניסה לאיזור האישי

התחבר לאיזור האישי שלך

 • שכחתם סיסמא?
innerPage parents

כלים בסיסיים לגידול ילדך

כלים בסיסיים לגידול ילדים

האם קרה לך שמצאת את עצמך עומד מול סיטואציות מסוימות עם ילדך ונאלצת "לנחש" מה תהיה הפעולה הנכונה לעשות? ובכן, הפעילות של להיות הורה אינה מורכבת מסדרה של ניחושים שאולי יתגלו כנכונים או לא, אלא מידע וארגז כלים ברורים וידועים שבהם ההורה יכול להשתמש בכל רגע נתון עם ודאות מוחלטת שהוא ישיג את התוצאות שירצה. 

ובכן, להיות הורה זה אחד התפקידים החשובים ביותר שלנו. אנחנו רוצים שהילדים שלנו יצליחו, יהיו מאושרים ובעלי יכולת. אבל אף אחד לא הכשיר אותנו באמת להיות הורים. לפעמים אנחנו עושים את אותן הטעויות שההורים שלנו עשו איתנו. אותם דברים שהבטחנו לעצמנו שלא נעשה לילדים. הרבה פעמים אנחנו מנחשים מה יהיה הדבר הכי טוב לעשות ולא תמיד מקבלים את התוצאה שחשבנו שנקבל. איך יוצאים מזה?

כמו כל תחום בחיים, אם אתה רוצה להצליח בו, אתה צריך ידע ומיומנות. כדי לרכוש ידע ומיומנות - צריך ללמוד ולתרגל. אם כן, כדי להיות הורה מוצלח צריך קודם כל להשיג את ארגז הכלים  הנכון ולתרגל אותו בצורה הנכונה - כדי שיהפוך להיות מעשי ושימושי בחיי היום יום!

לדוגמא: הילד שלך נתקל במשהו, נפל על הרצפה והתחיל לבכות. ייתכן ובאופן אינסטינקטיבי התחלת לומר לו מילות ניחום והרגעה. אבל אולי תופתע לדעת שכל פעם שאתה עושה זאת אתה מזכיר לילד פציעות קודמות שלו שבהם אמרת לו דברים דומים. למעשה אתה תעזור ללילד בצורה הרבה ביותר של ידי כך שלא תאמר דבר. יתכן שיידרש לך זמן-מה לאמן את עצמך שלא לדבר כאשר הילד שלך נפגע, אך לא יהיה לך קשה לגבש את ההרגל להישאר בשקט. השקט אינו צריך למנוע חיבה. אתה יכול להחזיק את הילד, אם הוא רוצה שיחזיקו אותו, או לחבק אותו. לעיתים קרובות, אם דבר לא נאמר, ילד קטן יבכה מאוד במשך דקה, ואז לפתע יפסיק, יחייך, וישוב בריצה למה שהוא עשה קודם. נראה שכאשר מניחים לו לבכות, משתחרר המתח שנגרם כתוצאה מהפציעה. 

זוהי דוגמא אחת קטנה מעשרות מצבים בהם אתה עשוי להיתקל כהורה.  

בקורס 'איך לחיות ולעבוד עם ילדים' שמועבר במרכזי תבונה ברחבי הארץ. תוכל בין השאר ללמוד את הדברים הבאים:

 • מהם שלושת העקרונות החשובים ביותר בגידול ילדים
 • כיצד לעבוד עם הנכונות של הילדים
 • כיצד לגרום לילדים לשתף פעולה ללא שכנועים וצעקות
 • עונשים – כן או לא
 • כיצד לעזור לילדים להתמודד עם פחדים
 • כיצד להתמודד עם מצבי רוח של הילד
 • איך לשפר את הדימוי העצמי של הילד
 • עקרונות חשובים בנושא של תזונה לילדים
 • משחק לשיפור התנהגות בבית
 • כיצד לגרום לילדים לתרום בבית

זכור: 
האדם המבוגר הוא הבעיה בגידול ילדים, לא הילד. אדם מבוגר טוב ויציב, שבלבו אהבה וסובלנות, הוא כמעט התרפיה הטובה ביותר שיכולה להיות לילד.

רוצה ללמוד כיצד להיות מקצוען כהורה?
מלא את פרטיך מטה ויועץ של תבונה לחינוך חדש ייצור עמך קשר.

אנא הזן שם פרטי
אנא הזן שם משפחה
אנא הזן טלפון מלא הולל קידומת
אנא הזן את עיר מגוריך

הורים מספרים...

אפרת, אמא של אופק מספרת על תכנית היגיון ותקשורת

quats up
אחרי תכנית היגיון ותקשורת אופק כבר חצי שנה ללא ריטלין. אני רואה שינוי לטובה גם ביחס בבית וגם בבית הספר. אין התפרצויות יותר, הוא מקשיב, חברים שלא רצו לשחק איתו אומרים שאופק השתנה ובשבוע שעבר הוא קיבל הצטיינות בכיתה.

אני ממליצה לכולם, אפרתquats down

רוצים לשמוע ממקור ראשון?

icon callus התקשרו אלי: 052-6044465

שאלות נפוצות


בחלק של שאלות נפוצות תוכל למצוא תשובה כמעט לכל שאלה שעולה לך בקשר לתבונה. סידרנו את השאלות לפי נושאים על מנת להקל עליך את החיפוש:

אימון והדרכת ילדים
אימון והדרכת הורים
הכשרת מאמנים לחינוך חדש
אימון והדרכת אנשי חינוך
שאלות כלליות

אתה מוזמן לשלוח לנו מייל עם כל שאלה נוספת שעולה לך אשר לא מצאת לה מענה לכתובת: tvuna@tvuna-online.co.il

מאמרים וטיפים


בחלק זה תוכל למצוא מאמרים וטיפים בעלי ערך רב. מאמרים אלה נכתבו ברובם על ידי מנהלי תבונה, אבירם היכל וגדי בן לביא, לאחר שנים של ניסיון ועבודה עם אלפי ילדים. תוכל לכתוב לאבירם וגדי פידבקים על מאמרים שקראת. הם ישמחו לשמוע ממך. 

בתבונה אנו מאמינים שצריך לחלוק עם אנשים כל ידע שיכול לעזור להם, ולא לשמור אותו כ"סוד מקצועי" בכספת פנימית כלשהי. אתה מוזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל מאמרים וטיפים ישירות למייל שלך באופן קבוע.

לחץ כאן לקריאת המאמרים והטיפים >

הירשם לרשימת התפוצה שלנו
צור איתנו קשר

icon callus מוקד ארצי: 03-5743734

icon contact info@tvuna-online.co.il

צור עימנו קשר
אנא מלא שם פרטי
אנא מלא שם משפחה
אנא מלא מספר טלפון כולל קידומת
אנא רשום את עיר מגוריך
Invalid Input

סיפורי הצלחה

Tal Simchon

"סיימתי את קורס 'תקשורת'. אני מרגישה גאה בעצמי ובאבא שבעזרתו סיימתי. באתי לקורס בגלל קשיים של קשב וריכוז. בקורס למדתי המון דברים חדשים שלא ידעתי. הקורס עזר לי ללמוד בקלות ולתקשר עם אנשים ברור, להיות מרוכזת ולהיות 'פה'. למדתי איך להשיג מענה לתקשורת שלי ולהתעלם מדברים שמעצבנים אותי. תודה רבה לתבונה." טל ש.

לעדויות נוספות לחץ כאן

כל הזכויות שמורות לתבונה - חינוך חדש בישראל 2022
הכרת תודה ניתנת לספרייה של ל. רון האברד על הרשות לשעתק קטעים מעבודותיו המוגנות בזכויות יוצרים.
עוצב על-ידי פרומו - עיצוב פרסום ויח"צ