icon callus טלפון מוקד ארצי: 03-5743734

כניסה לאיזור האישי

התחבר לאיזור האישי שלך

  • שכחתם סיסמא?
innerPage parents

השגת שיתוף פעולה מילדך

השגת שיתוף פעולה מילדך

האם קורה לך שאתה צריך לבקש מילדך כל דבר יותר מפעם אחת? האם אתה מוצא את עצמך מתווכח עם הילד שלך כל פעם שאתה מבקש ממנו לעשות משהו? ובכן, אתה יכול לומר "הילד שלי לא ממושמע" ואני צריך לשלוח אותו לטיפול משמעתי, או שאתה יכול יכול להסתכל על זה מנקודת מבט אחראית יותר ולנסות לגלות מה אתה עושה כהורה בצורה לא נכונה וכיצד גרמת למצב הזה להיות.    

ובכן, ילדים אינם כלבים, ולא ניתן לאלף אותם כפי שמאלפים כלבים. הם אינם פריטים שניתנים לשליטה, וילד הוא גם לא מין מיוחד של בעל-חיים שנבדל מהאדם.

ילד הוא גבר או אישה שטרם הגיעו לצמיחה מלאה. למעשה, כל חוק שחל על התנהגותם של גברים ונשים, חל על ילדים!

איך היית מרגיש אם היו מושכים וגוררים אותך ומטרטרים אותך ועוצרים מבעדך לעשות כל מה שרצית לעשות? היית מתרעם על כך. הסיבה היחידה שבגללה ילד "לא" מתרעם על כך היא משום שהוא קטן. היית כמעט רוצח מישהו אם הוא היה מתייחס אליך, המבוגר, עם הפקודות, ההוראות הסותרות וחוסר הכבוד שניתנים לילד הממוצע. הילד אינו מכה בחזרה משום שהוא אינו גדול מספיק. במקום זה, הוא מלכלך את הרצפה שלך בבוץ, מפריע לתנומתך והורס את שלוות הבית. לוּ היה שוויון בינו לבינך בעניין הזכויות, הוא לא היה מחפש את ה"נקמה" הזו. ה"נקמה" הזו היא התנהגות רגילה של ילד.

אתה צריך להבין שכל פעם שאתה מנסה להכריח את הילד שלך לעשות משהו, הדבר יוביל לחוסר הסכמה כזה או אחר מצידו. בדיוק כמו שאתה לא הייתת מסכים שיכריחו אותך לעשות דברים.

אז איך בכל זאת משיגים שיתוף פעולה מילד מבלי להתאמץ? הדבר מתחיל בהבנה מלאה ותרגול מעשי של המושגים הנקראים 'התכוונות' ו'שליטה'.

על ידי תרגול של תרגילים ייחודיים אתה תלמד כיצד לומר לילדך דברים עם התכוונות מלאה ובצורה כזאת שהוא פשוט יבצע את מה שתבקש. אתה גם תתרגל תרגילי שליטה מיוחדים שיכשירו אותך לטפל בכל התנגדות מצד ילדך בצורה נכונה ומבלי ליצור כעס או הרגשה לא טובה מצידו.

היכולת להשיג שיתוף פעולה מילדך לא מושגת מקריאת ספרים ותיאוריות בנושא, אלא מתרגול מעשי בשטח. בקורס 'מיומנויות תקשורת מתקדמות' אשר מועבר במרכזי תבונה השונים ברחבי הארץ תוכל להשיג את היכולת הזאת. 

רוצה ללמוד כיצד להשיג שיתוף פעולה מילדך בקלות?
מלא את פרטיך מטה ויועץ של תבונה לחינוך חדש ייצור עמך קשר.

אנא הזן שם פרטי
אנא הזן שם משפחה
אנא הזן טלפון מלא הולל קידומת
אנא הזן את עיר מגוריך

הורים מספרים...

אפרת, אמא של אופק מספרת על תכנית היגיון ותקשורת

quats up
אחרי תכנית היגיון ותקשורת אופק כבר חצי שנה ללא ריטלין. אני רואה שינוי לטובה גם ביחס בבית וגם בבית הספר. אין התפרצויות יותר, הוא מקשיב, חברים שלא רצו לשחק איתו אומרים שאופק השתנה ובשבוע שעבר הוא קיבל הצטיינות בכיתה.

אני ממליצה לכולם, אפרתquats down

רוצים לשמוע ממקור ראשון?

icon callus התקשרו אלי: 052-6044465

שאלות נפוצות


בחלק של שאלות נפוצות תוכל למצוא תשובה כמעט לכל שאלה שעולה לך בקשר לתבונה. סידרנו את השאלות לפי נושאים על מנת להקל עליך את החיפוש:

אימון והדרכת ילדים
אימון והדרכת הורים
הכשרת מאמנים לחינוך חדש
אימון והדרכת אנשי חינוך
שאלות כלליות

אתה מוזמן לשלוח לנו מייל עם כל שאלה נוספת שעולה לך אשר לא מצאת לה מענה לכתובת: tvuna@tvuna-online.co.il

מאמרים וטיפים


בחלק זה תוכל למצוא מאמרים וטיפים בעלי ערך רב. מאמרים אלה נכתבו ברובם על ידי מנהלי תבונה, אבירם היכל וגדי בן לביא, לאחר שנים של ניסיון ועבודה עם אלפי ילדים. תוכל לכתוב לאבירם וגדי פידבקים על מאמרים שקראת. הם ישמחו לשמוע ממך. 

בתבונה אנו מאמינים שצריך לחלוק עם אנשים כל ידע שיכול לעזור להם, ולא לשמור אותו כ"סוד מקצועי" בכספת פנימית כלשהי. אתה מוזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל מאמרים וטיפים ישירות למייל שלך באופן קבוע.

לחץ כאן לקריאת המאמרים והטיפים >

הירשם לרשימת התפוצה שלנו
צור איתנו קשר

icon callus מוקד ארצי: 03-5743734

icon contact info@tvuna-online.co.il

צור עימנו קשר
אנא מלא שם פרטי
אנא מלא שם משפחה
אנא מלא מספר טלפון כולל קידומת
אנא רשום את עיר מגוריך
Invalid Input

סיפורי הצלחה

Tal Simchon

"סיימתי את קורס 'תקשורת'. אני מרגישה גאה בעצמי ובאבא שבעזרתו סיימתי. באתי לקורס בגלל קשיים של קשב וריכוז. בקורס למדתי המון דברים חדשים שלא ידעתי. הקורס עזר לי ללמוד בקלות ולתקשר עם אנשים ברור, להיות מרוכזת ולהיות 'פה'. למדתי איך להשיג מענה לתקשורת שלי ולהתעלם מדברים שמעצבנים אותי. תודה רבה לתבונה." טל ש.

לעדויות נוספות לחץ כאן

כל הזכויות שמורות לתבונה - חינוך חדש בישראל 2022
הכרת תודה ניתנת לספרייה של ל. רון האברד על הרשות לשעתק קטעים מעבודותיו המוגנות בזכויות יוצרים.
עוצב על-ידי פרומו - עיצוב פרסום ויח"צ