icon callus טלפון מוקד ארצי: 03-5743734

כניסה לאיזור האישי

התחבר לאיזור האישי שלך

  • שכחתם סיסמא?
innerPage hinoch

מחנכים

מורים ומחנכים

מורים ומחנכים ניצבים כיום בפני קשיים רבים בניסיון לעשות את עבודתם נאמנה. קשיים אלה נובעים בעיקר ממחסור בידע וכלים נכונים בתחום ההוראה. מחסור זה מוביל אותם להשתמש בפתרונות ששמים בעיקר את הדגש על הלקויות של התלמידים שלהם, במקום למצוא את הידע וכלים החינוכיים האמיתיים שבעצם חסרים להם כדי להוביל את עצמם להצלחה אמיתית בתפקידם. 

איזה ידע וכלים צריך מורה על מנת להצליח בתפקידו?

ובכן, ראשית עליו לדעת ללמד את תלמידיו כיצד ללמוד. כלומר, הוא חייב לדעת מהם שלושת מחסומי הלמידה ולאיזה תופעות מדויקות הם גורמים. אם הוא רק מלמד את התלמידים שלו "חומר" כדי שיוכלו לעבור מבחן, מבלי שלימד אותם אי פעם איך ללמוד, הוא ימצא את עצמו נתקל בקשיים רבים כמורה.

מעבר לכך, מורה צריך כלים של מיומנויות תקשורת שיאפשרו לו להיות מסוגל לעמוד בנוחות מול תלמיד אחד או כיתה שלמה, להיות ברור ומובן לתלמידיו, ולהיות מסוגל לשלוט בתגובות כגון כעס או עצבנות, שהרי הוא באופן קבוע מתוקף תפקידו משמש דוגמא לתלמידיו בכל דבר שהוא עושה.

בנוסף, למורה צריכים להיות מיומנויות שמאפשרות לו להשיג שיתוף פעולה בקלות מתלמידיו ומבלי שיצטרך להשתמש בשיטות אחרות שאינן בהכרח נכנסות תחת ההגדרה של חינוך, כגון שליחה לאבחונים או המלצה על תרופות שאמורות ל"הרגיע" את התלמיד.

לאיש חינוך אמיתי יהיה ידע בסיסי בכל הקשור לחינוך וגידול ילדים והוא יהיה סובלני ויציב. הוא ידע שרק הוא אחראי להביא את תלמידיו להצלחה ואם אינו מצליח לעשות זאת זה מפני שחסרים לו כלים וידע מדויקים בתחום ההוראה ולא מפני שלתלמידיו ישנה "לקות" או "הפרעה" כלשהי.

את כל המיומנויות שעיל ניתן להשיג במסגרת ההכשרה של תבונה לאנשי חינוך. 

אנא הזן שם פרטי
אנא הזן שם משפחה
אנא הזן טלפון מלא הולל קידומת
אנא הזן את עיר מגוריך

הורים מספרים...

אפרת, אמא של אופק מספרת על תכנית היגיון ותקשורת

quats up
אחרי תכנית היגיון ותקשורת אופק כבר חצי שנה ללא ריטלין. אני רואה שינוי לטובה גם ביחס בבית וגם בבית הספר. אין התפרצויות יותר, הוא מקשיב, חברים שלא רצו לשחק איתו אומרים שאופק השתנה ובשבוע שעבר הוא קיבל הצטיינות בכיתה.

אני ממליצה לכולם, אפרתquats down

רוצים לשמוע ממקור ראשון?

icon callus התקשרו אלי: 052-6044465

שאלות נפוצות


בחלק של שאלות נפוצות תוכל למצוא תשובה כמעט לכל שאלה שעולה לך בקשר לתבונה. סידרנו את השאלות לפי נושאים על מנת להקל עליך את החיפוש:

אימון והדרכת ילדים
אימון והדרכת הורים
הכשרת מאמנים לחינוך חדש
אימון והדרכת אנשי חינוך
שאלות כלליות

אתה מוזמן לשלוח לנו מייל עם כל שאלה נוספת שעולה לך אשר לא מצאת לה מענה לכתובת: tvuna@tvuna-online.co.il

מאמרים וטיפים


בחלק זה תוכל למצוא מאמרים וטיפים בעלי ערך רב. מאמרים אלה נכתבו ברובם על ידי מנהלי תבונה, אבירם היכל וגדי בן לביא, לאחר שנים של ניסיון ועבודה עם אלפי ילדים. תוכל לכתוב לאבירם וגדי פידבקים על מאמרים שקראת. הם ישמחו לשמוע ממך. 

בתבונה אנו מאמינים שצריך לחלוק עם אנשים כל ידע שיכול לעזור להם, ולא לשמור אותו כ"סוד מקצועי" בכספת פנימית כלשהי. אתה מוזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל מאמרים וטיפים ישירות למייל שלך באופן קבוע.

לחץ כאן לקריאת המאמרים והטיפים >

הירשם לרשימת התפוצה שלנו
צור איתנו קשר

icon callus מוקד ארצי: 03-5743734

icon contact info@tvuna-online.co.il

צור עימנו קשר
אנא מלא שם פרטי
אנא מלא שם משפחה
אנא מלא מספר טלפון כולל קידומת
אנא רשום את עיר מגוריך
Invalid Input

סיפורי הצלחה

Tal Simchon

"סיימתי את קורס 'תקשורת'. אני מרגישה גאה בעצמי ובאבא שבעזרתו סיימתי. באתי לקורס בגלל קשיים של קשב וריכוז. בקורס למדתי המון דברים חדשים שלא ידעתי. הקורס עזר לי ללמוד בקלות ולתקשר עם אנשים ברור, להיות מרוכזת ולהיות 'פה'. למדתי איך להשיג מענה לתקשורת שלי ולהתעלם מדברים שמעצבנים אותי. תודה רבה לתבונה." טל ש.

לעדויות נוספות לחץ כאן

כל הזכויות שמורות לתבונה - חינוך חדש בישראל 2022
הכרת תודה ניתנת לספרייה של ל. רון האברד על הרשות לשעתק קטעים מעבודותיו המוגנות בזכויות יוצרים.
עוצב על-ידי פרומו - עיצוב פרסום ויח"צ