icon callus טלפון מוקד ארצי: 03-5743734

כניסה לאיזור האישי

התחבר לאיזור האישי שלך

  • שכחתם סיסמא?
innerPage 05

טכנולוגיית הלמידה

טכנולוגיית הלמידה

 

כדי להצליח בלימודים ובעיסוק המקצועי בכל תחום, ילד או מבוגר צריכים קודם כל לדעת איך ללמוד בצורה יעילה.

התגלה שישנם שלושה מחסומים מוגדרים שיכולים לחסום את יכולתו של אדם ללמוד ולפיכך את יכולתך לרכוש השכלה. מחסומים אלה יוצרים למעשה קבוצות שונות של תגובות פיזיולוגיות ומנטליות. בכך שהאדם מבין מהם המחסומים האלו ואיך לטפל בהם, היכולת שלו ללמוד ולרכוש ידע תגדל מאוד.

הדבר נקרא 'טכנולוגיית הלמידה'.

פירושה של המילה 'טכנולוגייה' הינו "שיטות היישום של אומנות או מדע", להבדיל מהידע של המדע או האומנות עצמם. טכנולוגיית הלמידה פותחה על ידי הסופר והמחנך האמריקאי ל. רון האברד והינה שיטה מדוייקת של למידה שמסייעת לאדם להשיג הבנה מלאה של החומרים שהוא לומד ואת היכולת ליישם בפועל את מה שהוא לומד.   

מחסומי הלמידה ומטרה בלימודים

שלושת מחסומי הלמידה

נתגלה במחקר מדעי כי ישנם שלושה מחסומים ללמידה אצל כל אדם. מחסומים אלה גורמים ללמעלה מ-20 תופעות פזיולוגיות ומנטליות שהאדם עשוי לחוות בזמן הלמידה. אם הוא אינו מודע למחסומים האלה, הוא יחשוב שהתופעות שהוא חווה הן הבעייה שלו כאשר בפועל הן רק סימפטום של המחסומים עצמם. דוגמה מצוינת לכך תהיה התופעה המנטלית הנקראת 'בעיית קשב וריכוז' אשר בפועל הינה סימפטום של אחד משלושת המחסומים האלה. 

קרא עוד >

מטרה אמיתית בלימודים

אם תלמיד לומד נושא מסוים והוא אינו מבין מהי המטרה שלשמה הוא לומד אותו, או כיצד הוא יכול להשתמש בו בחיים, סיכוייו להצלחה באותו הנושא יהיו קלושים ולא יהיה לו כל חשק ללמוד אותו. ילדים אינם אוהבים ללמוד בבית ספר כי יש להם מטרה לא נכונה: הם חושבים שהם לומדים כדי להצליח במבחן. שם מתחילה הטעות הבסיסית שלהם, ושם גם מתחילה ההידרדרות שלהם בלימודים.

קרא עוד >

מתעניין בקורס? רוצה להתייעץ? מלא את פרטיך ויועץ של תבונה לחינוך חדש ייצור עמך קשר
אנא הזן שם פרטי
אנא הזן שם משפחה
אנא הזן טלפון מלא הולל קידומת
אנא הזן את עיר מגוריך

הורים מספרים...

אפרת, אמא של אופק מספרת על תכנית היגיון ותקשורת

quats up
אחרי תכנית היגיון ותקשורת אופק כבר חצי שנה ללא ריטלין. אני רואה שינוי לטובה גם ביחס בבית וגם בבית הספר. אין התפרצויות יותר, הוא מקשיב, חברים שלא רצו לשחק איתו אומרים שאופק השתנה ובשבוע שעבר הוא קיבל הצטיינות בכיתה.

אני ממליצה לכולם, אפרתquats down

רוצים לשמוע ממקור ראשון?

icon callus התקשרו אלי: 052-6044465

שאלות נפוצות


בחלק של שאלות נפוצות תוכל למצוא תשובה כמעט לכל שאלה שעולה לך בקשר לתבונה. סידרנו את השאלות לפי נושאים על מנת להקל עליך את החיפוש:

אימון והדרכת ילדים
אימון והדרכת הורים
הכשרת מאמנים לחינוך חדש
אימון והדרכת אנשי חינוך
שאלות כלליות

אתה מוזמן לשלוח לנו מייל עם כל שאלה נוספת שעולה לך אשר לא מצאת לה מענה לכתובת: tvuna@tvuna-online.co.il

מאמרים וטיפים


בחלק זה תוכל למצוא מאמרים וטיפים בעלי ערך רב. מאמרים אלה נכתבו ברובם על ידי מנהלי תבונה, אבירם היכל וגדי בן לביא, לאחר שנים של ניסיון ועבודה עם אלפי ילדים. תוכל לכתוב לאבירם וגדי פידבקים על מאמרים שקראת. הם ישמחו לשמוע ממך. 

בתבונה אנו מאמינים שצריך לחלוק עם אנשים כל ידע שיכול לעזור להם, ולא לשמור אותו כ"סוד מקצועי" בכספת פנימית כלשהי. אתה מוזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל מאמרים וטיפים ישירות למייל שלך באופן קבוע.

לחץ כאן לקריאת המאמרים והטיפים >

הירשם לרשימת התפוצה שלנו
צור איתנו קשר

icon callus מוקד ארצי: 03-5743734

icon contact info@tvuna-online.co.il

צור עימנו קשר
אנא מלא שם פרטי
אנא מלא שם משפחה
אנא מלא מספר טלפון כולל קידומת
אנא רשום את עיר מגוריך
Invalid Input

סיפורי הצלחה

Tal Simchon

"סיימתי את קורס 'תקשורת'. אני מרגישה גאה בעצמי ובאבא שבעזרתו סיימתי. באתי לקורס בגלל קשיים של קשב וריכוז. בקורס למדתי המון דברים חדשים שלא ידעתי. הקורס עזר לי ללמוד בקלות ולתקשר עם אנשים ברור, להיות מרוכזת ולהיות 'פה'. למדתי איך להשיג מענה לתקשורת שלי ולהתעלם מדברים שמעצבנים אותי. תודה רבה לתבונה." טל ש.

לעדויות נוספות לחץ כאן

כל הזכויות שמורות לתבונה - חינוך חדש בישראל 2022
הכרת תודה ניתנת לספרייה של ל. רון האברד על הרשות לשעתק קטעים מעבודותיו המוגנות בזכויות יוצרים.
עוצב על-ידי פרומו - עיצוב פרסום ויח"צ